„Dziennik” procesu

W zwykle w dzienniku zapisujemy wydarzenia z życia codziennego, grupy, jednostki lub innego podmiotu. Pod każdą datą lub/i godziną mamy informację o tym, co się wydarzyło, jakie były komentarze, kto brał udział itd. Potem po jakimś czasie możemy przeglądać dziennik, dzielić się z nim, analizował co, kiedy się wydarzyło i ile trwało. Wszystko zależy od tego z jaką skrupulatnością jest on prowadzony. Jeżeli jest to osobisty dzienny, wszystkie zapisy dotyczą jego właściciela, ale nie muszą. Mogą wskazywać także innych uczestników.

Dziennik na podobnych zasadach może zostać utworzony dla realizowanego procesu biznesowego. Taki przykładowy , uproszczony proces przy użyciu czynności wykonywanych zarówno ręcznie, jak i przez użytkownika w systemie został zaprezentowany na diagramie. Użytkownik wykonuje kolejne zadania w ramach procesu. Aplikacja obsługująca proces zapamiętuje pewne fakty o wykonywanych czynnościach. Dane zadanie, na starcie może odnotować fakt jego rozpoczęcia, a na koniec, fakt zakończenia, co zostało również zaprezentowane na diagramie. Pozostałe czynności składające się na dane zadanie mogą odkładać także inne informacje.

logowanie_1_450px

W takim „dzienniku” procesu mogą zostać zapisane jedynie podstawowe informacje: data i czas rozpoczęcia czy zakończenia poszczególnych zadań i użytkownik wykonujący. Mogą być to także dodatkowe informacje dotyczące okoliczności lub przedmiotu realizowanego procesu. Zapis informacji odbywa się bez angażowania użytkownika. Może zostać przeanalizowany na przykład przez administratora lub właściciela procesu.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s