Przykład procesu

Proces zamieszczony poniżej został przedstawiony na pewnym poziomie ogólności. Proces można rozwijać o kolejne elementy takie jak obsługa braku środków, informacje szczególne na podstawie wybranych sposobów płatności, kontakty w trakcie realizacji zamówienia. Na diagramie brakuje wskazania obsługi posprzedażnej i transakcji powiązanych. Elementem, który mógłby zostać dodany to podproces wspomagania decyzji klienta (badanie zachowań, produkty powiązane kupowane przez innych klientów, promocje).

Przykładowo zostały pokazane różne rodzaje połączeń między akcjami (sterowanie, komunikaty, wywoływanie, elementy początku i końca procesu) – więcej o elementach procesu. Obiekty oparte są o język UML.

Proces został zbudowany przy założeniu, że Klient rezygnuje z poszukiwania innego produktu (substytutu). Uproszczone zostało także to, że mógłby szukać kilka produktów w ramach jednego zamówienia. W szczególności istotne jest to, czy Klient jest znany, czy jest nowy, czy może korzysta z programu lojalnościowego. Proces można byłoby rozbudowywać w zależności od pytań postawionych przy określaniu założeń procesu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s