Proces sterowany lokalizacją

Ostatnio napotkałem na artykuł dot. wprowadzenia inteligentnych wózków na zakupy w jednej z sieci supermarketów (bodajże francuskich). Przy pierwszych słowach przypomniała mi się moja praca magisterska. Opisałem w niej jak wózek sklepowy może podpowiadać kolejne zakupy klientowi, na podstawie analizy jego dotychczasowych zachowań. W przypadku artykułu, o ile dobrze pamiętam, mowa była o mechanizmie informującym o produktach w zasięgu ręki Klienta. Poniższy diagram prezentuje potencjalne działanie tego procesu w ramach wózka.

lokalizacja_produktu_393px

W ramach drugiego kroku procesu Określ produkty w zasięgu, mechanizm przygotowany przez sklep, znając lokalizację wózka oraz produktów w sklepie, określałby dostępne produkty. Po ich określeniu mógłby je zaprezentować klientowi (krok: Wyświetl listę produktów) w odpowiedniej kolejności. Zjednej strony będą to produkty w promocji, z drugiej produkty sugerowane przez sklep jako pierwsze, którymi powinien zainteresować się klient (np. produkty pod marką supermarketu najpierw, a potem innych producentów). W zależności od parametrów, lista może być różna.

Nie pamiętam, czy opisany mechanizm posiadał opcje: wskazania przez Klienta jakimi informacjami jest zainteresowany, podania swojego numeru klienta, określenia innych preferencji lub otrzymania wskazówek o umiejscowieniu poszukiwanego produktu . Narzędzie byłoby bardzo pomocne, gdyby jednak je posiadało.

Reklama

2 uwagi do wpisu “Proces sterowany lokalizacją

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s